Aronia v.15 h.97

Në stok
Kodi
332199
€9
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Disa studime mbi Aronian kanë treguar se mund të ketë përfitime shëndetësore nga antioksidantët për kushte si sindromi metabolik, stresi oksidativ dhe diabeti, por studime të mëtejshme duhet të bëhen për të vlerësuar këtë potencial. Frutat e pyllit duhet të bëhen pjesë e ushqimit tuaj sepse janë të mbushura me minerale, vitamina dhe fibër. Ato janë të pasura me antioksidantë që mbrojnë qelizat tuaja nga dëmet e shkaktuara nga radikalet e lira. Për më tepër, ato kanë pak kalori dhe janë alternativë perfekte për njerëzit që duan të mbajnë peshën nën kontroll.
Specifikime teknike
  • Ujitja: Mesatare
  • Temperatura: Dritë e bollshme
  • Terreni: Humus i bimëve të jashtme, të drenazhuar mirë
  • Ushqyesit: Ushqyes universal, i lëngshem ose granular
  • Ambienti: Të jashtëm
  • Emri shkencor: Aronia
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Aronia v.15 h.97
Vlerësimi juaj
Përdoren së bashku:
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved