Dracaena marginata 3 plant v.21 h.110

Në stok
Kodi
331849
Special Price €19.91 Ishte €23.54
Ju kurseni 15% ose €3.63
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Dracaena është një lule per ambiente te brendshme shumë popullore, në mënyrë tipike rritet në ose më shumë gjatë me kalimin e kohës përveç kur shkurtuar më të shkurtër. Ajo përmban ndoshta gjethet më të ngushta të llojeve të ndryshme të draçenave.Rrjedhjet e ngurta të grirave janë në krye me tufa të harkut, me shkëlqim, gjethe me forme shpate.Gjethet janë të gjelbra të thella me skajet e kuqe të ngushta. Gjethet e ulëta bien me moshën duke lënë plagët e gjetheve në formë diamanti në gjethe. Në vendbanimin e saj amtare të Madagaskarit. Kjo fabrikë nganjëherë quhet edhe thikë spanjollë ose dracaena e kuqe me lule ose pema e Dragoit Madagaskarit.
Specifikime teknike
  • Emri shkencor: Dracaena marginata
  • Terreni: Perdoret nje terren me baze dheu pjellor ose humus  dhe argjile.
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Dracaena marginata 3 plant v.21 h.110
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved