Fare borziloku

Në stok
Kodi
331294
€0.85
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Bimë aromatike jane nje familje bimesh që përmbajnë substanca të ëmbël-nuhatje (aromas), të pasura me vajra esenciale. Në përgjithësi ato janë përdorur në gatim si erëz për ushqim. Në mjekësi bimet aromatike janë përdorur, të freskëta ose të thata, për përgatitjen e pijeve freskuese, në industrinë kimike për nxjerrjen e esencave për ushqim, pije, kozmetike dhe farmaceutike.
Specifikime teknike
  • Periudha e mbjelljes: Prill-Gusht
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Fare borziloku
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved