Fare finoku(mammouth)

Në stok
Kodi
331044
€0.86
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Megatek ju ofron te gjithe gamen e farave te perimeve Bavicchi.Finoku është një bimë barishtore që i përket familjes Umbelliferae dhe që mund të arrij një lartësi prej më shumë se një metër e gjysmë. Ju mund të gatuani në mënyra të ndryshme si ne sallate, të ziera ose të pjekura.Ajo ka arome te vecante dhe eshte e pasur me celuloze.Ka bulba shumë të mëdha të bardha, me filiza te gjate. Pëlqen nje tokë te shkrifet të mirë-fekonduar dhe të thellë,dhe ekspozim të ngrohtë.
Specifikime teknike
  • Përmban: Vitamine: B1, B2 Kalori:4%
  • Periudha e mbjelljes: Mars-Shtator
  • Marka: Bavicchi
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Fare finoku(mammouth)
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved