Fare kastraveci(konservim)

Në stok
Kodi
331041
€0.85
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Kultivoni, kopshti ju lejon të bashkoheni në një hobi fun dhe të lehtë për të gjithë familjen me sigurinë e një produkti të vërtetë, të shëndetshëm dhe të përshtatshëm. Kastraveci I perket familjes Cucurbitaceae me origjinë në Indi. Kjo perime nuk ka pothuajse asnjë kalori dhe është i përbërë kryesisht nga uji, karbohidratet minerale dhe vitaminë C. Në mënyrë tipike kastraveci konsumohet i freskët si një përbërës për sallat ose të destinuara për turshi, por është përdorur edhe në kozmetikë për të zbutur lëkurën dhe te jep më shumë elasticitet, lëngu i saj është e rekomanduar pas ekspozimit ndaj diellit, ndërsa tul është efektive për lëkurë të thatë.
Specifikime teknike
  • Përmban: Vitamine: B1, B2, C Kalori:9%
  • Periudha e mbjelljes: Mars-Prill
  • Marka: Bavicchi
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Fare kastraveci(konservim)
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved