Fare kungulli(seme giallo)

Në stok
Kodi
331060
€0.86
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Megatek ju ofron te gjithe gamen e farave te perimeve Bavicchi.Kungulli i takon familjes Cucurbitaceae, dhe zakonisht është përdorur në kuzhinën e kulturave të ndryshme.Kungullit I konsumohet tulli dhe farat. Është një perime që jep veten për një mijë recetave është konsumuar gatuar në furrë, në supave ose pilaf me lëng pule, dhe skuqur. Dhe nje kurjozitet per sa I perket kungullit, fara e tij është marrë per vaj të përdorur në kozmetikë. Ky variatet kungulli eshte me fruta të mëdha të rrumbullakëta dhe ngjyre portokalli.
Specifikime teknike
  • Përmban: Vitamine: A, B1, B2, C Kalori 5%
  • Periudha e mbjelljes: Prill-Maj
  • Marka: Bavicchi
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Fare kungulli(seme giallo)
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved