Fare lulelaker(vilet ne tetor)

Në stok
Kodi
331039
€0.86
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Kjo perime ka një shumëllojshmëri të familjes te lulelakres. Lulelakra karakterizohet nga një tufë lulesh, i përbërë nga fruta me shume brume. Fruti mund të jetë me ngjyra të ndryshme, e bardhë, e verdhë e zbehtë, e gjelbër dhe vjollcë. Supozohet se lulelakra është vendase në Azinë e Vogël dhe e cila më vonë u prezantua në Itali. Në kuzhinë mund të jetë i gatuar mënyra të ndryshme.Ka shërbyer si një pjatë e dytë, ajo gjithashtu mund të jetë përbërës kryesor i supave me perime
Specifikime teknike
  • Përmban: Vitamine: A, B1, B2 Kalori:16%
  • Periudha e mbjelljes: Maj –Korrrik
  • Marka: Bavicchi
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Fare lulelaker(vilet ne tetor)
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved