Farë qiqre (Cicer arietinum)

Në stok
Kodi
331064
€1.96
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Chickpea është një bimë barishtore e familjes Fabaceae dhe farat e saj janë përdorur gjerësisht në ushqim dhe ka nje permbajtje te larte te proteinave. Kjo duket të ketë origjinën në Azinë Perëndimore dhe ishte i njohur tashmë nga egjiptianët e lashtë dhe grekët.Eshte e pasur me magnez, hekur, fosfor, fibra dhe vitamina. Përdoret në gatim dhe në dimër (p.sh. per bërë supë) dhe verës (si një përbërës në sallate ), kjo është një pjatë ushqyese dhe të thjeshtë në dispozicion gjatë gjithë vitit.
Specifikime teknike
  • Përmban: Vitamine: A,C,E
  • Periudha e mbjelljes: Shtator-Djetor
  • Marka: Bavicchi
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Farë qiqre (Cicer arietinum)
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved