Fare spinaq (bio)

Në stok
Kodi
331083
€1.79
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Spinaqi I përket familjes Amaranthaceae.Ai është një vendas i Azisë perëndimore. Gjethet e kësaj perimeve janë me shije të këndshme dhe treten lehte .Spinaqi është i pasur me vitamina (A, B1, B2, C) dhe hekur. Në këtë të fundit është besimi popullor se spinaqi është perime që përmban më shumë hekur se të gjithë.
Specifikime teknike
  • Përmban: Vitamine: A, B1, B2, C Calorie per 100 g: 26
  • Periudha e mbjelljes: Shkurt-Gusht
  • Marka: Bavicchi
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Fare spinaq (bio)
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved