Fare spinaqi

Në stok
Kodi
331058
€0.86
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Spinaqi i përket familjes Amaranthaceae, spinaqi është një vendas i Azisë perëndimore. Gjethet e kësaj perime janë me shije të këndshme.Spinaqi është i pasur me vitamina (A, B1, B2, C) dhe hekur. Në këtë të fundit është besimi popullor se spinaqi është perime që përmban më shumë hekur se të gjithë. Në fakt ka perime të tjera, të tilla si thjerrëzat, të cilat përmbajnë në sasi të mëdha.KY eshte nje variatet shume rezistent ndaj te ftohtit dhe ngricave.Perban shume vlera te larta minerale (K, P, Ca, Na, Mg, Fe).
Specifikime teknike
  • Përmban: Vitamine: A, B1, B2, C Kalori 18%
  • Periudha e mbjelljes: Korrik-Tetor
  • Marka: Bavicchi
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Fare spinaqi
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved