Guzmania v.14 h.60

Në stok
Kodi
332307
€8.84
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Bimët guzmania ofrojnë një prekje ekzotike në shtëpi dhe sjellin një ndjenjë të zonave tropikale dhe klimave të prekura nga dielli. Rritja e një guzmania si një bimë shtëpie është e lehtë dhe sjell cilësi dhe ngjyrë interesante në kopshtin e brendshëm. Mësoni se si të kujdeseni për një lule guzmania dhe do të keni një bimë shtëpie unike që zgjat shumë dhe është me mirëmbajtje të ulët.
Specifikime teknike
  • Temperatura: Dritë e bollshme indirekte 16 - 27 °C
  • Ambienti: Të brëndshëm
  • Emri shkencor: Guzmania
  • Terreni: Humus i bimëve të brëndshme, të drenazhuar mirë
  • Ujitja: Toka pothuasje te thahet midis ujitjeve
  • Ushqyesit: Ushqyes universal , i lëngshem ose granular
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Guzmania v.14 h.60
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved