Phalaenopsis orchids v.12 h.60

Në stok
Kodi
332299
Special Price €14.20 Ishte €16.88
Ju kurseni 16% ose €2.68
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Orkidet jane një nga bimet më të lehta dhe më elegante për tu rritur. Lulëzimet e bimës zgjasin me javë, duke siguruar bukuri të qëndrueshme në shtëpi. Pasi të kenë mbaruar lulëzimet, mirëmbajtja e orkideve përqendrohet në shëndetin e bimëve. Kujdesi i mirë i orkideve pas lulëzimit vendos bimën për lulëzimet e ardhshme dhe zhvillimin e gjetheve të reja. Kujdesi i orkideve pas lulëzimit është i ngjashëm me atë kur bimët janë në lule. Disa mashtrime madje mund të bëjnë që luleza e vjetër e luleve të riblohet për një të dytë të luleve spektakolare.
Specifikime teknike
  • Temperatura: Dritë e bollshme indirekte 16 - 27 °C
  • Ambienti: Të brëndshëm
  • Emri shkencor: Phalaenopsis orkide
  • Terreni: Humus i bimëve të brëndshme, të drenazhuar mirë
  • Ujitja: Toka pothuasje te thahet midis ujitjeve
  • Ushqyesit: Ushqyes universal , i lëngshem ose granular
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Phalaenopsis orchids v.12 h.60
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved