Portable compressor, Black and Decker, BDCINF18N-QS, 12 V, 230 V, 18 V (Black and Decker lithium battery), 11 bar, LCD screen
In stock
SKU
601718
Piece (1 Piece)
Share:
Designed with a focus on practicality and high efficiency during work. Built from the highest quality materials and intelligently built, to take up as little space as possible in your vehicle. Suitable for inflating car tires, SUVs, vans, motorcycles, etc. The compressor is also suitable for inflating products such as air mattresses, swimming pools, etc. The multifunctionality of this tool is distinguished by the many operating options, via 220 V electrical current, via the 12V car ignition socket and via Black and Decker 18 V batteries. The battery is not included in the package.
Technical specification
  • Model: BDCINF18N-QS
  • Extra option: LCD Screen
  • Batteries included: No
  • Pressure: 11 bar
  • Voltage: 220 V/12 V/18 V
  • Brand: Black&Decker
Write Your Own Review
You're reviewing:Portable compressor, Black and Decker, BDCINF18N-QS, 12 V, 230 V, 18 V (Black and Decker lithium battery), 11 bar, LCD screen