Articles

Join our journey through thousands of products, projects and ideas for home, business and the whole family.

 1. Mbani shënime prindër, gjithçka që ju duhet për fillimin e vitit shkollor

  Pas përfundimit të sezonit të verës , vjen me hapa të shpejtë dita e hënë  e rikthimit në shkollë për fëmijët. Ata kanë emocione të ndryshme pasi nga njëra anë është ndarja me lirinë e verës dhe nga ana tjetër ngazëllimi për të takuar shokët dhe shoqet

  Read more
 2. 7 përfitime që ju jep përdorimi i një scooteri elektrik

  Scooteri elektrik ka hyrë gjerësisht në të gjithë botën si një mjet transporti praktik, komod dhe i shpejtë

  Read more
 3. Si të arrini ngjyrën perfekte në verë shpejt dhe në mënyrë të sigurt

  Nëse ju dhe familja juaj po shkoni në bregdet, iu rekomandojmë këshillat më të mira për plazh që do t'ju nevojiten për një arratisje argëtuese dhe pa stres.

  Read more
 4. 1 Qershori: Krijoni një ditë magjike për fëmijën tuaj!

  Fëmijët janë drita e shtëpisë, ata sjellin gëzim, energji dhe shpresë në jetët tona. 1 Qershori, Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve, është një mundësi e shkëlqyer për të shprehur dashurinë tonë për ta dhe për të krijuar momente që do të mbeten në memorien e tyre gjatë.
  Ne ju sugjerojmë disa aktivitete që mund të zhvilloni...

  Read more
 5. Si të kujdeseni për makinën tuaj gjatë ditëve të ftohta të dimrit

  Askush nga ne nuk dëshiron të jetë me vonesë për në punë, për të dërguar fëmijët në shkollë, për të mbyllur pazaret e mëngjesit, apo qoftë edhe për të mos humbur udhëtimin e preferuar në dëborë që kishit kaq gjatë që e prisnit. Temperaturat e ulëta dhe ngricat janë një sfidë më vete sa i përket problemeve që mund të sjellin për makinën. Dhe sigurisht ju nevojiten disa këshilla dhe produktet e duhura për të perballuar çdo të papritur. Le të fillojmë!

  Read more
 6. Çfarë i duhet mikut tuaj me katër putra?

  Të mbash një qen në shtëpi ka shumë efekte pozitive, aq sa mund t’ju ndryshojë jetën dhe mënyrën se si i shihni gjërat. Ai meriton të jetë një anëtar i familjes tuaj në vend që të jetë një “çudi e një dite”.  Duhet të jemi të kujdesshëm ndaj nevojave të miqve tanë  duke i plotësuar me  produktet e duhura të higjenës, qafore apo zinxhirë të rehatshëm, por pse jo dhe për lodra rezistente për t'i falur pakëz argëtim.

  Read more
 7. Tavolina mesi për një ambient që i përshtatet stilit tuaj!

  Tavolinat e mesit dhe ato të këndit nuk konsiderohen më si mobilje opsionale, por janë ndër elementët kryesorë të dekorimit të shtëpisë. Më parë, përdorimi i tyre ishte i kufizuar për vendosjen e pijeve gjatë qëndrimit ulur, por një tavolinë është më shumë se kaq. Sot, një tavolinë mesi është e domosdoshme për të kompletuar ambientin e ndenjes si në dekorim ashtu edhe në prakticitetin që ofron.

  Zgjedhja e një tavoline mesi mund të jetë e vështirë nëse nuk jeni të njohur me modelet e ndryshme. Megatek do t'ju ndihmojë të njiheni me të gjitha modelet e disponueshme dhe avantazhet unike të secilit lloj.

  Read more
 8. 10 gjëra të nevojshme për të përballuar dimrin!

  Temperaturat janë ulur ndjeshëm dhe të gjithë duam të qëndrojmë ngrohtë dhe të kemi rehatinë e nevojshme në shtëpi. Ja disa gjëra të nevojshme për të qëndruar ngrohtë këtë dimër.

  Read more
 9. Kurse energjinë kujdesu për të ardhmen

  Të gjithë të apasionuarit e verës tani mund ta bëjnë vetë atë! Me pak mundim tashmë ti mund të shijosh verën tënde të bërë vetë, me përkushtim dhe në mënyrë artizanale. Si? Ndiq hapat...

  Read more
 10. Disa truke të thjeshta për nënat në plazh

  Nëse ju dhe familja juaj po shkoni në bregdet, iu rekomandojmë këshillat më të mira për plazh që do t'ju nevojiten për një arratisje argëtuese dhe pa stres.

  Read more
 11. 5 ide që fëmijët të shkëputen nga teknologjia për tu argëtuar në natyrë

  Ndërsa moti po ngrohet gjithmonë e më tepër, është koha që të fillojmë të memdojmë se si të kënaqemi çdo ditë të stinës më të ngrohtë të vitit me aktivitete të thjeshta dhe argëtuese. Pra, nëse jeni duke kërkuar gjëra argëtuese për të bërë gjatë verës, keni ardhur në vendin e duhur.

  Read more
 12. 7 Këshilla që të jeni të sigurtë gjatë pushimeve

  Zyrtarisht verë dhe pushimet verore apo plazhi janë ato çka na emocionojnë pafund për të shijuar ditët e nxehta në maksimum. Por nëse jeni gati për aventurat e reja në ujë, ju tregojmë se si mund të qëndroni të sigurt këtë verë duke krijuar kujtime që do mbesin gjatë në memorien tuaj.

  Read more
 13. 6 Gjëra që duhet të bëni PARA se të shkoni në plazh

  Pushimet verore janë ato çka presim gjithë vitin për tu argëtuar pafund dhe shijuar detin. Por para se të nisemi për pushime apo për një fundjavë në plazh, duhet të dimë se çfarë duhet të marrim me vete për disa ditë relaksuese pranë detit

  Read more
 14. MERCATO, Tradizione Italiana

  Mercato është një hipermarket ushqimor me mijëra produkte të origjinës dhe prodhimit nga zonat autentike të Italisë. Në çdo kohë garantojmë freskinë, cilësinë dhe sigurinë e produkteve që ofrojmë, me çmimet më të mira në treg. Produkte nga zona të ndryshme të Italisë duke patur prioritet cilësinë dhe autenticitetin e shijes italiane.

  Read more
 15. Si t’a bësh këtë Shën Valentin perfekt?

  Në fund të shekullit të 5-të u shpall zyrtarisht data e 14 shkurtit si "Dita e Shën Valentinit". Që nga atëherë, nëpër botë me mijëra trëndafila, letra, çokollata, bizhuteri, kartolina urimi dhe dhurata të tjera shkëmbehen mes të dashuruarve për nder të Ditës së Shën Valentinit. Ndërsa kjo festë është bërë e njohur edhe në vendin tonë, kemi dëshirë t’iu vijmë në ndihmë me disa këshilla për të dalë sadopak nga rutina në këtë ditë kaq të bukur e të rëndësishme!

  Read more
Page
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved