Water pump 3'' e thjeshte D35, Loncin 349cc DIESEL, LC80ZB30-4.9C, 60mm³/hr, 30m max, 3600 rpm, 4.9 kW, 3.7/1.1 lt
In stock
SKU
88611
1 year warranty
Piece (1 Piece)
Share:
Technical specification
  • Input/output diameter: 3"
  • Power: 4900 W
  • Deposit capacity: 3.7 lt Diesel
  • Horsepower: 6.6 hp
  • Fuel: Diesel
  • Type: Water Pump
  • Impeller material: 3600 rpm
  • Pump material: Metal
  • Revolutions per minute: 3600 rpm
  • Thermal protection : Yes
  • Max flow: 60 m³/hr
  • Brand: Loncin
Write Your Own Review
You're reviewing:Water pump 3'' e thjeshte D35, Loncin 349cc DIESEL, LC80ZB30-4.9C, 60mm³/hr, 30m max, 3600 rpm, 4.9 kW, 3.7/1.1 lt