JU TREGOJME SI

 1. 4 fakte që nuk i keni ditur për orkidetë

  Orkideja është një nga bimët më tërheqëse dhe misterioze që ekzistojnë. Kjo bimë e veçantë është një simbol i elegancës dhe bukurisë së papërshkueshme, e cila ka një histori të pasur dhe intriguese që ka frymëzuar artistë, poetë dhe shkencëtarë në të gjithë botën. Në vijim, do të zbulojmë katër faktet më tërheqëse për këtë lule magjepsëse:

  Lexo më shumë
 2. Pemët Frutore: Gjithçka që duhet të dini nga mbjellja deri te kujdesi i tyre

  Kultivimi i pemëve frutore është një proces nga i cili jo vetëm korrni frutet e tij por gjithashtu përfitoni dhe një ambient të bukur dhe të freskët rreth kopshtit tuaj. Megjithatë, përgatitja dhe kujdesi i duhur janë thelbësore për të siguruar rritjen dhe zhvillimin e duhur të tyre.

  Për të ndjekur hap pas hapi procesin në mënyrën e duhur, ju ftojmë të lexoni artikullin udhëzues më poshtë:

  Lexo më shumë
 3. Një Krishtlindje magjike: 6 ide dhuratash për fëmijët tuaj

  Festat e fundvitit sjellin gëzim të veçantë në jetën tonë, sidomos për fëmijët, të cilët me padurim presin hapjen e dhuratave poshtë pemës për lodrën e tyre të preferuar. Ndaj është detyra e çdo prindi që brenda atyre pakove të jenë dhuratat më të veçanta.

  Disa preferojnë lodra të mëdha argëtuese ndërsa të tjerë preferojnë lodra kreative. Për t’ua bërë sa më të lehtë zgjedhjen po ju japim disa ide mes të cilave mund të zgjidhni.

  Lexo më shumë
 4. Darka e Vitit të Ri: Si të shtroni tavolinën me stil dhe elementë festiv

  Koha kalon shumë shpejt dhe e gjen veten në tavolinën e natës së ndërrimit të viteve duke festuar me njerëzit e zemrës. Për t’u siguruar që darka juaj të jetë e kuruar në detaje por jo vetëm me ushqime të shijshme, është e rëndësishme të përdorni dhe enët e duhura të kuzhinës.

  Këtu janë disa nga enët themelore për të realizuar shtrimin e një tavoline plot stil dhe me motive festive.

  Lexo më shumë
 5. Një muaj festë, një muaj oferta në Megatek

  Muaji dhjetor ka mbërritur në Megatek i mbushur me magji, surpriza dhe oferta të pa konkurrueshme. Në këtë periudhë të veçantë për këdo, Megatek ka përgatitur një festë të vërtetë blerjesh me një gamë të gjerë produktesh dhe dhuratash. Çdo fëmijë, familje dhe biznes do të gjejë çdo gjë që i nevojitet në super ofertë. Për të zbuluar disa detaje nga surprizat që ju presin, ju ftojmë të lexoni artikullin që kemi përgatitur për ju.

  Lexo më shumë
 6. 5 modele divanësh për një dhomë ndenje sipas stilit tuaj

  Kur vjen puna te mobilimi i dhomës së ndenjes, përzgjedhja e divanit të duhur është një vendim kyç. Një divan nuk është thjesht një pjesë e mobiljeve, sepse krijon atmosferë dhe shërben si pikë fokale e hapësirës.

  Ndaj është e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje detajeve,duke zgjedhur një model që jo vetëm përshtatet me dizajnin e përgjithshëm të dhomës por gjithashtu ofron komoditet dhe prakticitet.

  Kurseni kohën dhe paratë duke ndjekur sugjerimet tona për të marrë një ide të qartë të divanit që ju nevojitet.

  Lexo më shumë
 7. Ditët Kuq e Zi në Megatek: Gjithçka deri në 70% ulje dhe 30% kthim të vlerë në kasë

  A jeni gati për disa nga ofertat më të mëdha të vitit? Në Megatek, 6 ditët Kuq e Zi kanë filluar! Me një gamë të gjerë produktesh që variojnë nga elektroshtëpiake te artikuj sportiv, tani është koha ideale për të bërë ato blerje që keni pritur. Lexoni më poshtë për të zbuluar si mund të përfitoni nga këto 6 ditë MegaRisi.

  Lexo më shumë
 8. 5 gjëra esenciale për një Halloween të frikshëm dhe argëtues

  Halloween është koha e vitit kur drita dhe errësira bashkohen për të sjellë një festë të frikshme, një natë misteri dhe magjie - është koha e Halloween-it!

  Për të siguruar që ju dhe miqtë tuaj do të keni një Halloween të paharrueshëm, ne kemi përgatitur një listë të 5 gjërave esenciale që duhet të keni në dispozicion.

  Lexo më shumë
 9. Tapeti perfekt: Si të gjeni variantin ideal për çdo ambient të shtëpisë

  Nëse ju pëlqejnë ndryshimet në shtëpi dhe po mendoni se si t’i jepni një tjetër pamje dhomës suaj së gjumit, dhomës së ndenjes apo të fëmijëve tuaj, ju sugjerojmë ta nisni nga një tapet. Jo vetëm që i japin pamje tjetër ambientit por krijojnë rehati, zvogëlojnë nivelin e zhurmës dhe ndihmojnë në përmirësimin e klimës.

  Lexo më shumë
 10. Mbani shënime prindër, gjithçka që ju duhet për fillimin e vitit shkollor

  Pas përfundimit të sezonit të verës , vjen me hapa të shpejtë dita e hënë  e rikthimit në shkollë për fëmijët. Ata kanë emocione të ndryshme pasi nga njëra anë është ndarja me lirinë e verës dhe nga ana tjetër ngazëllimi për të takuar shokët dhe shoqet

  Lexo më shumë
 11. 7 përfitime që ju jep përdorimi i një scooteri elektrik

  Scooteri elektrik ka hyrë gjerësisht në të gjithë botën si një mjet transporti praktik, komod dhe i shpejtë

  Lexo më shumë
 12. Si të arrini ngjyrën perfekte në verë shpejt dhe në mënyrë të sigurt

  Nëse ju dhe familja juaj po shkoni në bregdet, iu rekomandojmë këshillat më të mira për plazh që do t'ju nevojiten për një arratisje argëtuese dhe pa stres.

  Lexo më shumë
 13. 1 Qershori: Krijoni një ditë magjike për fëmijën tuaj!

  Fëmijët janë drita e shtëpisë, ata sjellin gëzim, energji dhe shpresë në jetët tona. 1 Qershori, Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve, është një mundësi e shkëlqyer për të shprehur dashurinë tonë për ta dhe për të krijuar momente që do të mbeten në memorien e tyre gjatë.
  Ne ju sugjerojmë disa aktivitete që mund të zhvilloni...

  Lexo më shumë
 14. Si të kujdeseni për makinën tuaj gjatë ditëve të ftohta të dimrit

  Askush nga ne nuk dëshiron të jetë me vonesë për në punë, për të dërguar fëmijët në shkollë, për të mbyllur pazaret e mëngjesit, apo qoftë edhe për të mos humbur udhëtimin e preferuar në dëborë që kishit kaq gjatë që e prisnit. Temperaturat e ulëta dhe ngricat janë një sfidë më vete sa i përket problemeve që mund të sjellin për makinën. Dhe sigurisht ju nevojiten disa këshilla dhe produktet e duhura për të perballuar çdo të papritur. Le të fillojmë!

  Lexo më shumë
 15. Çfarë i duhet mikut tuaj me katër putra?

  Të mbash një qen në shtëpi ka shumë efekte pozitive, aq sa mund t’ju ndryshojë jetën dhe mënyrën se si i shihni gjërat. Ai meriton të jetë një anëtar i familjes tuaj në vend që të jetë një “çudi e një dite”.  Duhet të jemi të kujdesshëm ndaj nevojave të miqve tanë  duke i plotësuar me  produktet e duhura të higjenës, qafore apo zinxhirë të rehatshëm, por pse jo dhe për lodra rezistente për t'i falur pakëz argëtim.

  Lexo më shumë
Faqja
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved