KOPSHTI

 1. Kinema në qiell të hapur

  Pse të shohësh filmin tënd të preferuar brenda, në një ekran të vogël, kur me një video projektor mund të krijosh mini-kinemanë tënde në natyrë?

  Lexo më shumë
 2. 5 këshilla bazë për një barbekju të suksesshme

  Nëse ka diçka që gjithmonë do të na kujtojë që jemi në sezonin e bukur të verës, ajo është aroma e zgarës së ndezur që lundron nëpër ajër. Nëse këtë verë ke ndërmend të krijosh momente të paharrueshme të duhet patjetër një festë me barbekju!

  Lexo më shumë
 3. Koha perfekte për të mbjellë lule dhe bimë

  Lulet dhe bimët janë një lloj dashurie e veçantë për shumë njerëz. Është koha kur mund të admirojmë bukurinë e bimëve tona dhe të mbjellim fara të reja, të cilat me lulëzimin e tyre do të mund ta bëjnë shtëpinë të bukur deri në vjeshtën e ardhshme.

  Lexo më shumë
 4. Pse bimë brenda në shtëpi?

  Bimët e gjelbërta brenda në shtëpi jo vetëm arredojnë bukur ambientin. Mjaft studime shkencore kanë vërtetuar se të jesh i rrethuar me gjelbërim ndihmon në një jetë më të balancuar dhe më të shëndetshme. Por pse duhet të mbjellësh edhe brenda?

  Lexo më shumë
 5. Koha për të vjelë ullinjtë!

  Ulliri ka qenë symbol i Mesdheut për mijëra vite duke qenë se shumica e ullinjve në botë kultivohen pikërisht në brigjet mesdhetare. Dhe e gjithë Shqipëria, si pjesë e vendeve Mesdhetare është mjaft e zënë këtë periudhë.

  Lexo më shumë
 6. Prodhimi i verës në kushte shtëpie

  Të gjithë të apasionuarit e verës tani mund ta bëjnë vetë atë! Me pak mundim tashmë ti mund të shijosh verën tënde të bërë vetë, me përkushtim dhe në mënyrë artizanale. Si? Ndiq hapat...

  Lexo më shumë
 7. Si bëhet rakia?

  Është më në fund vjeshtë dhe ne në Megatek jemi gati për të vjelur rrushin! Vera e nxehtë mesdhetare e ka pjekur mirë, dhe ka ardhur koha të mbledhim prodhimin nga degët e rënduara me ëmbëlsi. Arsyeja? Rakia.

  Lexo më shumë
 8. Përmirëso kopshtin apo ballkonin tënd.

  Të arredosh hapësirat e shtëpisë nuk është punë e lehtë. Në dukje një argëtim plot fantazi dhe zgjedhje, arredimi i hapësirave ku ti qëndron çdo ditë, mund të kthehet në një mankth pasigurie dhe mëdyshje. Por ti mos u shqetëso; jemi këtu për të ndihmuar.

  Lexo më shumë
 9. Tavolinë vere...

  Ne rekomandojmë thjeshtësi, finesë dhe kombinim me natyrën, për një tavolinë që të hap oreksin pa e parë ende ç’do të serviret në të.

  Lexo më shumë
 10. Lulet që duhen në shtëpinë tuaj

  Nuk ka mënyrë më të mirë për të shijuar këndin tënd të gjelbër në shtëpi. Ne dëshirojmë të shohim sa ku shkon krijimtaria e klientëve tanë që zgjedhin vetëm produktet e Megatek.

  Lexo më shumë
 11. Si të montojmë një tendë dhe set druri

  Një nga sugjerimet tona është seti i drurit i palosshëm me tavolinë rrethore dhe karrige me konstrukt druri dhe gazebo (tendë) të cilat janë lehtësisht të montueshme.

  Lexo më shumë
 12. 8 mënyra për të sjellë pranverën në kopësht!

  Përgjatë 2020 në mbarë botën shumë trende të reja të arredimit të ambienteve të jashtme janë përkrahur nga konsumatorët, dhe ne në Megatek kemi sjelllë ekskluzivisht për publikun shqiptar plot 8 tematika unike të të arreduarit.

  Lexo më shumë
 13. Tematikat Festive 2021

  Dekorimi i pemës është një traditë unike për të gjithë familjen e cila padyshim që krijon kujtime që zgjasin.

  Lexo më shumë
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved