Fare karrote(varjatet per vjeshte)

Në stok
Kodi
331036
€0.86
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Megatek ju ofron te gjithe gamen e farave te perimeve Bavicchi.- Karrota është një bimë barishtore qe i përket familjes Umbelliferae. Ajo përhap në mënyrë spontane në Evropë, Azi dhe Afrikën e Veriut, është e pasur me vitaminë A (beta-carotene), B, C, PP, D dhe E, si dhe kripëra minerale dhe sheqerna të thjeshta si glukoza.Karrota eshte njevarietet të përshtatshm për kulture të madhe, qe kërkon një tokë të freskët, të butë, të thellë, e pasur me vlera ushqyese.
Specifikime teknike
  • Përmban: Vitamine: A, B1, C Kalori:24%
  • Periudha e mbjelljes: Shkurt-Shtator
  • Marka: Bavicchi
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Fare karrote(varjatet per vjeshte)
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved