Fare aromatike borzilok(chervil)

Në stok
Kodi
331272
€0.86
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Borziloku eshte nje bimë barishtore vjetore që i përket familjes Lamiaceae, është vendas në Indi dhe është përdorur zakonisht në kuzhinë . Me lule të vogla të bardha ose rozë qe përbëhet nga 5 petale të parregullta,Borziloku është gjithashtu i njohur për vetitë e saj terapeutike: stimuluese, dezinfektues, përmirëson tretjen dhe lufton lodhjen. Përdorimi i saj kryesor është në kuzhinë për realizimin e pjatave të ndryshme .
Specifikime teknike
  • Periudha e mbjelljes: Mars-Shtator
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Fare aromatike borzilok(chervil)
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved