Fare aromatike(manxura i embel)

Në stok
Kodi
331075
Special Price €0.58 Ishte €0.85
Ju kurseni 32% ose €0.27
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Bimë aromatike jane nje familje bimesh që përmbajnë substanca të ëmbël-nuhatje (aromas), të pasura me vajra esenciale. Në përgjithësi ato janë përdorur në gatim si erëz për ushqim. Në mjekësi bimet aromatike janë përdorur, të freskëta ose të thata, për përgatitjen e pijeve freskuese, në industrinë kimike për nxjerrjen e esencave për ushqim, pije, kozmetike dhe farmaceutike.
Specifikime teknike
  • Periudha e mbjelljes: Prill-Maj
  • Marka: Bavicchi
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Fare aromatike(manxura i embel)
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved