Fare sallate cikore e kuqe (bio)

Në stok
Kodi
331087
€1.82
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Kultivoni, kopshti ju lejon të bashkoheni në një hobi fun dhe të lehtë për të gjithë familjen me sigurinë e një produkti të vërtetë, të shëndetshëm dhe të përshtatshëm.Sallata i përket familjes Compositae. Emri i saj vjen nga fakti se kur i priten rrënjët e saj sekreton një lëng qumështi. Ka lloje të ndryshme sallatash që ndryshojnë nga ngjyra dhe ne shije.Kjo perime mund të përdoret në gatim si e fresket dhe e zier.Ky varietet eshte shumë produktiv për mbjelljet pranverore.Ka gjethe te gjelbër, tul të bardhë pak rozë e çelët.
Specifikime teknike
  • Përmban: Vitamine: A, B1, B2, C, PP Calorie per 100 g: 16
  • Periudha e mbjelljes: Qeshor-Gusht
  • Marka: Bavicchi
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Fare sallate cikore e kuqe (bio)
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved