Fare speci

Në stok
Kodi
331052
€0.85
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Në përdorim të përditshëm, një perime është pjesë e një bimë që është konsumuar nga njerëzit si ushqim, si pjesë e një vakti te këndshëm.Kuptimi origjinal i fjalës perime, që përdoret ende në biologji, ishte për të përshkruar të gjitha llojet e bimëve, si në termat "mbretërinë bimore".Perimet mund të hahen të papërpunuara ose të ziera dhe të luajnë një rol të rëndësishëm në të ushqyerit të njeriut, duke qenë kryesisht të ulët në yndyrë dhe karbohidratet, por i lartë në vitamina, minerale dhe fibra.
Specifikime teknike
  • Përmban: Vitamine: A, B1, B2, C Calorie per 100 g: 18
  • Periudha e mbjelljes: Maj -Qeshor
  • Marka: Bavicchi
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Fare speci
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved