Refraktometer 0-32 % brix

Në stok
Kodi
789008
€89.61
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Refraktometer plastik, përdoret per matjen e disa parametrave si: refraktometra per matjen e perqindjes se sheqerit tek frutat, mjalti, receli etj. Si mushtometer- per te kontrolluar processin e fermentimit. Si alkometer per te matur perqindjen alkolike tek pijet si dhe graden e rakise. Si denismetra te ndryshem me dhe pa termometer per te matur dendesine e lengjeve. Si Ph meter, termometra te ndryshem qelqi.
Specifikime teknike
  • Kapaciteti: 18 cm
  • Paketimi: 1 copë
  • Materiali: Plastik
  • Ngjyra: Kuqe
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Refraktometer 0-32 % brix
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved