Schefflera arbor 3 plant v.21 h.120

Në stok
Kodi
335258
Special Price €21.53 Ishte €26.94
Ju kurseni 20% ose €5.41
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Bima e shtëpisë schefflera është një bimë e njohur dhe vjen në shumë varietete. Një nga arsyet pse bima është e njohur është sepse kujdesi për bimën e shefflerës është kaq i lehtë. Ka dy pjesë shumë të rëndësishme për kujdesin e duhur të shefflerës. E para është rrezet e duhura të diellit dhe e dyta është ujitja e duhur. Bimët Schefflera janë bimë me dritë mesatare, që do të thotë se kanë nevojë për dritë të ndritshme por indirekte. Për të ujitur siç duhet, prisni derisa toka në vazo të thahet dhe më pas njomni plotësisht tokën kur ujisni.
Specifikime teknike
  • Ushqyesit: Ushqyes universal , i lëngshem ose granular
  • Temperatura: Dritë e bollshme indirekte 12 - 24 °C
  • Ujitja: Toka pothuasje te thahet midis ujitjeve
  • Terreni: Humus i bimëve të brendshme, të drenazhuar mirë
  • Emri shkencor: Schefflera
  • Ambienti: Të brëndshëm
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Schefflera arbor 3 plant v.21 h.120
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved