DHOME GJUMI

 1. Çfarë i duhet një dhome fëmijësh

  Fillimi i vjeshtës është një nga periudhat më të ngarkuara të vitit ku fëmijët janë në qendër të vëmendjes.

  Lexo më shumë
 2. Koha për të organizuar garderobën!

  Teksa temperaturat ulen dhe ne mirëpresim vjeshtën, një rrëmujë e madhe bëhet nëpër dollape. Rrobat e lehta të verës sfidohen nga materialet e plota vjeshtore dhe sigurisht që vendi në garderobë është i limituar. Është koha për të organizuar garderobën!

  Lexo më shumë
 3. Këshilla nga arkitekti

  Të gjithë kemi nevojë për një mendim të dytë kur vendosim të arredojmë ambientet e shtëpisë apo biznesit. Kjo jo vetëm për të qenë sa më afër trendeve të fundit botërore, por dhe pse jo për të kuptuar më shumë stilin tonë të preferuar.

  Lexo më shumë
 4. Të zgjedhësh perden e duhur…

  Shpesh herë nuk i’u kushtohet rëndësia e duhur, por perdet e dhomës së ndenjies apo dhomave të gjumit, mund të ndikojnë në humorin tonë teksa kalojmë orë të tëra në shtëpi.

  Lexo më shumë
 5. Koha për të riorganizuar garderobën!

  Dollapi është një hapësirë shumë e rëndësishme për çdo familje. Por kur pasioni ynë për modën tejkalon hapësirat e ngushta të mobiljes, na duhet të mendojmë për zgjidhje më praktike të organizimit të rrobave.

  Lexo më shumë
 6. Si të mbajmë shtëpinë ngrohtë në dimër

  Disa truke të thjeshta, çfarë të përdorni dhe ku, që të mbani shtëpinë ngrohtë gjatë stinës së ftohtë.

  Lexo më shumë
 7. Disa truke për organizimin e hapësirave

  Në kushtet e një jete shumë të ngjeshur dhe ritmeve të shpejta, del e nevojshme që çdo gjë në shtëpi të jetë në vendin e vet, për të minimizuar kohën që humbasim duke i gjetur apo përdorur ato.

  Lexo më shumë
 8. Si të montojmë një kabinë dushi në 10 hapa

  Për një tualet të rregullt dhe të pastër alternativa më e mirë është vendosja e kabinës së dushit. Megatek ofron mundësi zgjedhje të shumëllojshme në formë, madhësi, ngjyra dhe material.

  Lexo më shumë
 9. Si të shprehësh dashurinë në gjeste të vogla...

  Shën Valentini është një ditë plot emocione dhe momente të bukura. Por kur nuk je përgatitur akoma për ditën më romantike të vitit, emocionet pozitive të pritjes, mund të kthehen mjaft lehtë në një stres të panevojshëm i cili akumulohet dita-ditës.

  Lexo më shumë
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved