DHOME NDENJE

 1. 3 mënyra pranverore për të shtruar tavolinën!

  Sigurisht që gatimi i shijshëm dhe bisedat e këndshme janë kryesore për mbushjen e një tavoline plot. Por nëse ke ndërmend të lësh mbresa tek të ftuarit apo familjarët e tu, duhet të shtrosh një tavolinë të bukur!

  Lexo më shumë
 2. Pse bimë brenda në shtëpi?

  Bimët e gjelbërta brenda në shtëpi jo vetëm arredojnë bukur ambientin. Mjaft studime shkencore kanë vërtetuar se të jesh i rrethuar me gjelbërim ndihmon në një jetë më të balancuar dhe më të shëndetshme. Por pse duhet të mbjellësh edhe brenda?

  Lexo më shumë
 3. Këshilla nga arkitekti

  Të gjithë kemi nevojë për një mendim të dytë kur vendosim të arredojmë ambientet e shtëpisë apo biznesit. Kjo jo vetëm për të qenë sa më afër trendeve të fundit botërore, por dhe pse jo për të kuptuar më shumë stilin tonë të preferuar.

  Lexo më shumë
 4. Të zgjedhësh perden e duhur…

  Shpesh herë nuk i’u kushtohet rëndësia e duhur, por perdet e dhomës së ndenjies apo dhomave të gjumit, mund të ndikojnë në humorin tonë teksa kalojmë orë të tëra në shtëpi.

  Lexo më shumë
 5. Si të mbajmë shtëpinë ngrohtë në dimër

  Disa truke të thjeshta, çfarë të përdorni dhe ku, që të mbani shtëpinë ngrohtë gjatë stinës së ftohtë.

  Lexo më shumë
 6. Katër llojet e ndriçimit që çdo shtëpi duhet të ketë

  Një dhomë e bukur duhet të duket e ngrohtë dhe mikpritëse. Ndriçimi i duhur e bën dhomën të duket bukur, po aq sa dhe ju.

  Lexo më shumë
 7. Si të arredoni ambientet tuaja mirë dhe lirë/ Megatek sjell tendencat e fundit

  Për të krijuar një ambjent të ngrohtë relaksi, të këndshëm e mikpritës drejtohuni në Megatek, ku do të gjeni divane dhe mobilje, të bëra me materiale të kualitetit të lartë.

  Lexo më shumë
 8. 8 mënyra për të sjellë pranverën në kopësht!

  Përgjatë 2020 në mbarë botën shumë trende të reja të arredimit të ambienteve të jashtme janë përkrahur nga konsumatorët, dhe ne në Megatek kemi sjelllë ekskluzivisht për publikun shqiptar plot 8 tematika unike të të arreduarit.

  Lexo më shumë
 9. Si të shprehësh dashurinë në gjeste të vogla...

  Shën Valentini është një ditë plot emocione dhe momente të bukura. Por kur nuk je përgatitur akoma për ditën më romantike të vitit, emocionet pozitive të pritjes, mund të kthehen mjaft lehtë në një stres të panevojshëm i cili akumulohet dita-ditës.

  Lexo më shumë
 10. Tematikat Festive 2021

  Dekorimi i pemës është një traditë unike për të gjithë familjen e cila padyshim që krijon kujtime që zgjasin.

  Lexo më shumë
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved